Hard Enduro Մրցություն Իսպանիայում, Մալագա
Թոմիկ Բանոսյանը, Հայաստանի Ազգային Մոտոսպորտի Ֆեդերացիայի տնօրենը, մասնակցում էր Մալագայում, Իսպանիայում անցկացվող Hard Enduro մրցույթին։ Այս մրցույթը համարվում է աշխարհի ամենադժվարագույն և մարտահրավերներով լի մրցավազքներից մեկը, որտեղ մասնակցում են լավագույն ռայդերները տարբեր երկրներից։
Թոմիկի մասնակցությունն այս մրցույթին մեծ նշանակություն ունի ոչ միայն իր անձնական կարիերայի համար, այլ նաև Հայաստանի մոտոսպորտ համայնքի համար։ Հայաստանի Ազգային Մոտոսպորտի Ֆեդերացիայի ղեկավարն այս միջոցառմամբ ցուցադրում է Հայաստանի մոտոսպորտ ոլորտի աճը և միջազգային բեմում իր մասնակցությունը։
Այս մրցույթին աջակցում են հետևյալ ընկերություններ՝ Jarvis Signature Tour, Fastos Group և Maat&Co։ Այս հովանավորները կարևոր դեր են խաղում Enduro սպորտի զարգացման մեջ՝ ապահովելով լավագույն պայմաններ ու աջակցություն նման միջոցառումների համար։
Թոմիկը նշում է. «Մասնակցել այս մրցույթին մեծ պատիվ է։ Այսպիսի մրցավազքներում պայքարելը ոչ միայն ինձ է օգնում, այլև հայկական մոտոսպորտ համայնքին տալիս է հնարավորություն՝ նոր գիտելիքներ և փորձ ձեռք բերելու։ Շնորհակալ եմ հովանավորներին՝ այս հնարավորությունը մեզ տրամադրելու համար»։

Томик Баносян, генеральный директор Национальной федерации мотоспорта Армении, принял участие в соревновании Hard Enduro, которое прошло в Малаге, Испания. Это соревнование считается одним из самых трудных и полных вызовов в мире, в котором участвуют лучшие райдеры из разных стран.
Участие Томика в этом событии имеет большое значение не только для его личной карьеры, но и для армянского мотоспортивного сообщества. Как глава Национальной федерации мотоспорта Армении, его участие в этом мероприятии демонстрирует рост армянского мотоспорта и его присутствие на международной арене.
Это соревнование поддерживают следующие компании: Jarvis Signature Tour, Fastos Group и Maat&Co. Эти спонсоры играют ключевую роль в развитии эндуро-спорта, обеспечивая отличные условия и поддержку для подобных мероприятий.
Томик говорит: «Для меня большая честь участвовать в этом соревновании. Соревноваться в таких гонках помогает не только мне, но и дает армянскому мотоспортивному сообществу возможность получить новые знания и опыт. Благодарю спонсоров за предоставленную нам возможность».